• İRAP Çalışmalarında Samsun Pilot İl Seçildi

  Haber Detayı

  Yerel düzeyde hazırlanacak kılavuz 81 il için örnek teşkil edecek ve illerin afet risklerinin azaltılması konusunda rehber olacaktır. Hazırlanacak kılavuz ayrıca ülkemizin afet risk yönetimi üst planı olacak ‘Türkiye Afet Risk Azaltma Planı’ (TARAP) hazırlanması çalışmalarına altlık teşkil edecektir.

  İllerdeki afet risklerini dikkate alarak, afet öncesi süreçleri de barındıran ‘risk azaltma planı’ oluşturma yöntem ve tekniklerini ele alacak olan bu kılavuz, İl AFAD Müdürlükleri’nin il risk azaltma planlarını (İRAP) hazırlama sürecinde başvuracakları kaynak niteliğinde olacak ve planın bireyler, topluluklar, kurum ve kuruluşlarca benimsenmesi ve plana yönelik çalışmaların sağlıklı yürütülmesinde önem arz edecektir.’ dedi

 • Tekirdağ İl Afet Risk Azaltma Planı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  Haber Detayı

  Tekirdağ İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP), ilin afetselliğini ve afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için; afetler olmadan gerçekleştirilmesi gereken çalışmaları bir süreç dahilinde tarif eden, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan, sürdürülebilir bir plandır. Bu kapsamda İl Afet Risk Azaltma Planı hazırlamak üzere Valilik YİKOB Toplantı Salonu’nda İl Afet Risk Azaltma Planı Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

  Toplantıya Vali Yıldırım’ın yanı sıra AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu, Vali Yardımcısı-YİKOB Başkanı Murat Eren, Kaymakamlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, AFAD İl Müdürü Recep Erol, İlçe Belediyelerinden temsilciler ve davetliler katıldı.

  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan ve AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 • İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) 2. Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  Haber Detayı

  AFAD Başkanlığı tarafından İl risk azaltma planı hazırlanması ve diğer illerde kullanılmak üzere bir kılavuz oluşturulması amacıyla Kahramanmaraş pilot il olarak belirlenmişti.

  Afetlerin olası etkisini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler yaşanmadan gerçekleştirilmesi gerekenleri bir süreç dâhilinde tarif eden, sorumluları ve sorumlulukları tanımlayan “Afet Risklerini Azaltma Planı” bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

  Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Vahdettin Özkan, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AFAD Başkanlık Heyeti, kurum amirleri ve ilgili teknik personel katıldı.

 • Tekirdağ Afet Risk Azaltma Planı 2. Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) 2. Bilgilendirme Toplantısı 07.02.2020 günü Tekirdağ Yahya Kemal BEYATLI Kültür Merkezinde yapıldı.

  Tekirdağ İlinin Afetselliği ve Risk Azaltma Faaliyetleri konulu sunumu Eğitim Uzmanı Selçuk Aksoy, İl Afet Risk Azaltma Planı Bilgilendirme , Amaç ve Hedefler konulu sunumu AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanlığı Grup Başkanı Mehmet Akif ALKAN, Paydaş Kurumlar Görevleri ve Sorumlulukları konulu sunumu ODTÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr.Öğretim Üyesi Meltem ŞENOL BALABAN gerçekleştirdi.

  Sunumların ardından genel değerlendirme yapıldı, görüş ve önerilerin alınmasıyla toplantı sona erdi.

1 / 1

AFAD

 • Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı
  Dumlupınar Bulvarı No: 159
  Çankaya Ankara Türkiye